Jak wreszcie nauczyć się mówić po angielsku czyli dlaczego właśnie metody bezpośrednie?

 

Na skróty:
Dlaczego właśnie metody bezpośrednie?
O co tak naprawdę chodzi z tymi metodami bezpośrednimi?
Naukę jakimi metodami bezpośrednimi oferujecie?
Opinie Słuchaczy
Pytania i odpowiedzi

Zapisy: Kielce Busko Chęciny Końskie Pińczów Piekoszów Starachowice Staszów Włoszczowa Pozostałe Filie

Zobacz też koniecznie: Angielski dla dzieci

 

Uczysz się angielskiego już od podstawówki, a masz wrażenie, że nadal nie umiesz skutecznie porozumiewać się w tym języku?

Znasz wiele słówek, ale z jakiś względów mówienie sprawia Ci trudność?

Tradycyjne zajęcia z języka angielskiego wydają Ci się nudne i nieskuteczne?

Od lat już masz wrażenie, że jeśli chodzi o Twój angielski, wciąż tkwisz w tym samym punkcie?

A może zacząłeś wierzyć, że po prostu nie masz talentu do języków obcych?

Nie zniechęcaj się - nigdy nie jest za późno na skuteczną naukę. Być może po prostu nadszedł czas, by wypróbować metody bezpośrednie!

 

Dlaczego właśnie metody bezpośrednie?

ponieważ najskuteczniej przełamują opór przed mówieniem - a przecież wszyscy wiemy, że to on właśnie stanowi największą barierę w nauce języka obcego

ponieważ dają znacznie szybsze i bardziej wymierne efekty niż metody tradycyjne

ponieważ już od pierwszej lekcji efektywnie komunikujesz się w języku obcym - na razie w bardzo podstawowych sytuacjach, ale jednak komunikujesz

ponieważ lekcje toczą się w intensywnym tempie, które skłania Słuchacza do lepszej koncentracji  i sprawia że treści przyswajane są niemal odruchowo

ponieważ zajęcia przy użyciu metod bezpośrednich to relaks i dobra zabawa

ponieważ uczymy w grupach maksymalnie 8 osobowych!

 

To tylko niektóre z powodów dla których warto uczyć się języków obcych przy użyciu metod bezpośrednich. Chcesz poznać pozostałe? Zgłoś się do nas i zapisz na bezpłatną i niezobowiązującą lekcję próbną! Potem sam zadecydujesz, czy to jest właśnie "to".

Pamiętaj - ryzykujesz tylko tym, że wreszcie - szybko i skutecznie - nauczysz się języka angielskiego!

 

O co tak naprawdę chodzi z tymi metodami bezpośrednimi?

W wielkim skrócie i uproszczeniu, metody bezpośrednie bazują na dwóch podstawowych założeniach:

Po pierwsze - język to nie tyle wiedza, której musimy się nauczyć (jak powiedzmy historia czy chemia) ale umiejętność, którą powinniśmy wyćwiczyć (tak jak pływanie czy gra w tenisa).

Po drugie - język to przede wszystkim mówienie. Nie znaczy to, oczywiście, że np. ćwiczenia, pisownia czy gramatyka są nieważne - ale to właśnie komunikacja werbalna ma znaczenie podstawowe, zaś wszystkie inne elementy są niejako wtórne w stosunku do niej i powinny wynikać z niej właśnie.

 

Naukę jakimi metodami bezpośrednimi oferujecie?

Na terenie całego Województwa oferujemy kursy języka angielskiego metodą Callana (dorośli i młodzież) Direct Method For English (dorośli i młodzież), oraz Talking Kids (dzieci), jak również kursy języka niemieckiego dla dorosłych i młodzieży metodą Rapid Deutsch. Szczególnie polecamy naszym zdaniem najbardziej obecnie dopracowaną i skuteczną metodę Direct Method For English. Ta ostatnia dostępna jest również w wersji opracowanej specjalnie dla nastolatków - Direct Method For Teens oraz w wersji Business English.

Dowiedz się więcej o metodzie Direct!
Dowiedz się więcej o Direct Method For Teens!
Dowiedz się więcej o Direct Business!
Dowiedz się więcej o metodzie Callana!
Dowiedz się więcej o metodzie Talking Kids!
Dowiedz się więcej o metodzie Rapid Deutsch!

 

Opinie Słuchaczy:

"Uważam, że metoda bezpośrednia jest bardzo dobra i skuteczna. Metoda ta jest bardzo dobrze przyswajana przeze mnie i, z tego co zaobserwowałem, również przez innych uczniów. Jeśli chodzi o szkołę, to sale są bardzo dobrze przystosowane do naszych potrzeb"
Kamil Kozubek

"Szybko, interesująco, miło, ciekawie. Naprawdę polecam."
Tomasz Michalski

 "Jestem bardzo zadowolona z kursu języka angielskiego, prowadzonego metodą Callana przez szkołę językową English 4 You. W przyszłości chciałabym kontynuować naukę tą metodą. Taki sposób przyswajania języka obcego jest godny polecenia szczególnie dla osób, które nie mają zbyt dużo czasu na pracę w domu:) Na uwagę zasługuje fakt, że w trakcie zajęć panowała miła atmosfera, lektorzy prowadzący naszą grupę byli zawsze przygotowani, a poziom kursu dostosowany do naszych możliwości językowych."
Magdalena Urbanek-Kot

"Zawsze żałowałam, że nie znam języka angielskiego, ale uznałam, że w moim wieku jest już za późno na naukę. Za namową syna zdecydowałam się jednak zapisać na kurs metodą Callana. Sposób nauki był dla mnie zaskoczeniem, bo trzeba było dużo mówić, musiałam też więcej niż inni pracować w domu, ale teraz jestem już w stanie bez stresu porozumiewać się z obcokrajowcami w trakcie wycieczek zagranicznych."
Barbara Rzepa, lat 56

"Bardzo mi odpowiada sposób nauczania j. angielskiego metodą bezpośrednią . Metoda ta mobilizuje słuchacza do uwaga  na zajęciach i odpowiedzi na pytania. Aktywność słuchacza dodaje odwagi do konwersacji. Widać, że metoda jest przemyślana przez praktyków."
Ewa

"Metoda bezpośrednia jest bardzo praktyczną metodą nauczania języka angielskiego. W szybki sposób można nauczyć się rozmawiać."
Jarosław Mozgiel

"Ta metoda uczy praktycznego języka. Słowa i wyrażenia reprezentują najnowszy, używany obecnie język angielski. Materiał w podręczniku ułożony jest w sposób ciekawy i zachęcający do poszerzania wiedzy. Odpowiednio dobrane ćwiczenia powodują łatwe i szybkie przyswajanie i utrwalanie materiału."
Łukasz

"Po ukończeniu kursu metodą Callana na poziomie IV stage, chciałbym stwierdzić, że nauka języka w tej właśnie formie jest stosunkowo łatwa, przyjemna i interesująca. Odniesieniem w moim przypadku jest programowe nauczanie języka angielskiego w szkole średniej. Dlatego też mogę potwierdzić, że efektywność nauczania języka metodą Callana jest większa niż metodą tradycyjną." 
Dariusz Pikulski

"Metoda nauczania angielskiego Direct English w sposób ułatwiający opanowanie zasad gramatyki i wymowy. Spełnia moje oczekiwania, jest dla mnie prosta i łatwa. Moim zdaniem English 4 You! to dobra szkoła do uczenia się języków obcych."
Tomasz

 

Pytania i odpowiedzi:

Czy uczycie języka angielskiego tylko metodami bezpośrednimi?

Oczywiście, że nie tylko! Założyciele English 4 You!, nim zajęli się na poważnie metodami bezpośrednimi, "zjedli zęby" na nauczaniu języka angielskiego przy użyciu metod mniej lub bardziej tradycyjnych. Nadal stosujemy szeroki wachlarz metod, w zależności od potrzeb Słuchaczy. Nasza praktyka handlowa pokazuje jednak, że większość Klientów na poziomie podstawowym i średnio-zaawansowanym  po wypróbowaniu metod bezpośrednich nie chce już "normalnego" kursu! Oczywiście, ostateczna decyzja należy do Słuchaczy - zdarzało się, że na prośbę tej czy innej grupy robiliśmy lekcje pokazowe, uwidaczniające różnice pomiędzy różnymi stosowanymi przez nas metodami.

Uwaga! Metody bezpośrednie są wykorzystywane przede wszystkim w kursach ogólnojęzykowych. Kursy maturalne, gimnazjalne, konwersacyjne czy certyfikatowe mają swoją własną specyfikę i rządzą się własnymi prawami;)

Czy to prawda, że "Callan" nie nauczy mnie pisowni ani gramatyki?

Niezupełnie;) To, że w metodzie Callana nacisk położony został na mówienie, nie znaczy, że zaniedbana została pisownia czy gramatyka. Rzecz w tym, że wprowadzane są one w taki sposób, by wspomagały komunikację, a nie odwracały od niej uwagę. W końcu reguły gramatyczne nie są celem samym w sobie, prawda?

Chcielibyśmy zaznaczyć też, że "Callan" którego w tej chwili używamy został przez nas odpowiednio zmodyfikowany i uzupełniony dodatkowymi materiałami ( w tym e-learningiem!), kładącymi w razie potrzeby większy nacisk na rozwijanie pozostałych (poza mówieniem) sprawności językowych.

Jeszcze nowocześniejszą metodą jest ADE, która łączy tradycję metod bezpośrednich z tym, co najlepsze we współczesnej metodyce nauczania języka angielskiego.

Skoro metody bezpośrednie są takie dobre, to dlaczego tak niewiele szkół językowych wykorzystuje je w swojej praktyce?

Cóż, sami do końca nie wiemy, choć, musimy przyznać, niespecjalnie nam to przeszkadza:) Podejrzewamy jednak, że chodzi o sprawy czysto "techniczne". Szkołę językową, która uczy przy użyciu metod bezpośrednich, dużo trudniej jest założyć i prowadzić. Trzeba, między innymi, zdobyć odpowiednie licencje, zadbać o właściwy dobór i przeszkolenie kadry lektorskiej, co jest procesem żmudnym i czasochłonnym (musimy pamiętać, że metody bezpośrednie wymagają od lektora znacznie więcej niż tradycyjne, gdzie, na upartego, wystarczy po prostu przerobić podręcznik), a także nieustannie sprawować odpowiedni nadzór metodyczny. Szkoła English 4 You została założona przez anglistów-pasjonatów, którzy nie bali się nowych wyzwań ani eksperymentów, a mieli też wystarczający potencjał metodyczny, by należycie zaadoptować wszystkie nowe rozwiązania do rzeczywistych potrzeb Słuchaczy.  Większość szkół językowych jest jednak zakładana przez przedsiębiorców, którzy w swej praktyce zawodowej niekoniecznie mieli wcześniej do czynienia z nauczaniem języków obcych. W tej sytuacji najlepszym dla nich rozwiązaniem jest, oczywiście, oparcie się na standartowych propozycjach wydawnictw językowych.

 Czy trudno jest prowadzić zajęcia "Callanem" lub DE? Czy mógłbym zostać Waszym lektorem?

Prosimy o przesłanie nam swojego CV! Nie ukrywamy jednak, że prowadzenie zajęć przy użyciu metod bezpośrednich stanowi dużo większe wyzwanie, niż mogłoby się to wydawać na pierwszy rzut oka. Oprócz wiedzy merytorycznej czy umiejętności metodycznych, trzeba się dodatkowo wykazać określonymi predyspozycjami charakterologicznymi, m.in. odpornością na stres, szybkością reakcji, zdolnością do improwizowania, odpowiednim tempem mówienia. Mieliśmy, niestety, przypadki, że lektor, który doskonale sprawdzał się w metodach tradycyjnych, nie był w stanie pozytywnie ukończyć naszego szkolenia. Niemniej jednak, jeśli nie boisz się wyzwań, zapraszamy! Z drugiej strony, nasza kadra lektorska stanowi zgrany zespół - i jeśli tylko komuś już udaje się do niej dołączyć, to raczej zostaje z nami na dłużej.

Powrót na górę strony

 

mówię po angielsku

 

szybka_nauka_jezyka_angielskiego